Ony dvě

11. května 2009 v 1:08 | Narcisa
Přístupnost: od 15 let
Postavy: Narcisa Black
Kategorie: Drabble a půl :-), femslash

Věnováno Black horse. Ona ví za co.


Ony dvě

Narcisa nikdy nepoznala nikoho, kdo by ji přitahoval víc, než ona. Milovala ten ladný pohyb, jakým si neposedný pramen vlasů odhrnovala z očí, milovala ten třpyt, který se jí v očích leskl vždy po probuzení, milovala ten lehký úsměv, který jí v levém koutku rtů vyčaroval sotva patrný dolíček. Milovala na ní všechno od gest, přes slova až po způsob, jakým se jí zvedal hrudník v rytmu nádechů a výdechů.
Ačkoli jí její srdce patřilo už celou věčnost, věděla, že ji nikdy nemůže mít. Měla ji na dosah ruky, přesto pro ni byla tak vzdálená a nedosažitelná jako nejzazší kout hvězdné oblohy.
"Je na čase přestat snít," řekla tím svým melodickým hlasem, který Narcise svíral hrudník.
Měla pravdu. Narcisa věděla, že pro ni je připraven úplně jiný život než po jejím boku. Naposled se na ni usmála a s obrovskou bolestí v srdci ukryla zrcadlo do toaletního stolku.

 


Anketa

Jak se vám líbilo drabble Ony dvě?

Výborné
Dobré
Průměrné
Nic moc
Hrůza

Komentáře

1 Lana | Web | 11. května 2009 v 1:17 | Reagovat

Narcis miluji tvoje přirovnání.
Nebudu vypichovat co se mi líbý to bych sem musela skopírovat celou povídku.
Je velice dráždivé že vlastně člověk nevím kdo je žena kterou Naricsa miluje. Snáři by si klidně mohli představit sami sebe.
Já si sebe představila, zejména proto že já bych Narcisu taky poslala pryč. Vstříc osudu který jí byl předurčen.

Je tu jen jedna věc která mě malinko hm... snad by se dalo říc zaráží. Tahle povídka je, alespoň podle mě, fem jen proto že si použila ženský rod. Jinak by se klidně dala napsat i na muže.
To ale neznamená že vše víše řečené není pravda.

2 Narcisa | 11. května 2009 v 9:08 | Reagovat

LANI, moc děkuju. Spadl mi kámen ze srdce, možná jsi to žuchnutí i slyšela. Jsem ráda, že se ti to líbí. Dá se to pochopit různými způsoby.

3 Iksa | 11. května 2009 v 10:20 | Reagovat

Mě to třeba přijde, že Narcissa, vzhledem ke svému jménu, miluje sama sebe :) ale to bude tím zrcadlem a nevím, jestli to byl záměr, ale tak se mi to líbí nejvíc ;-) (ona a její druhé já)
Ačkoli to by se sebou mohla i dál žít, akorát by měli domácnost ve třech 8-)
takže si taky budu nucena vybrat nějakou jinou :-)

4 Marišiel | 11. května 2009 v 10:29 | Reagovat

Milá Cisi, musela sem si tenhle drabblík přečíst dvakrát, abych ho alespoň nějak pochopila. Nechci to tady nějak rozpytvávat, protože nevím, jestli to nechceš nechat každému ať si představí po svém, ale pochopila sem tvůj záměr, že ta tajemná dokonalá osoba je vážně sama Narcisa? Strašně by mě to zajímalo. Protože jestli jo, tak to je naprosto mistrovsky napsané. MOC moc líbí :-)

Sem ráda, že už máš bakalářku za sebou a už se zase budeš moci více věnovat tvé oblíbené blackovské činnosti  :-D

5 Syriana | 11. května 2009 v 11:05 | Reagovat

Já to pochopila také tak, že je zamilovaná sama do sebe.
Je to nádhera Narcisko, krása.

6 Narcisa | 11. května 2009 v 12:50 | Reagovat

IKSUŠKO, MARIŠIEL, SYR, zlatíčka ani si neumíte představit, jakou radost jste mi udělaly. Vždycky, když sem něco vložím, tak to čekání, jestli se to čtenářům bude nebo nebude líbit, mě ničí. Jsem moc ráda, že se vám to tak líbilo. Nebude vám vadit, když to, jak jsem to vlastně myslela prozradím až si to přečte víc lidí a přibude trochu víc reakcí (teda pokud přibudou). Ráda bych si poslechla i názory jiných a nerada bych je tou svou odpovědí ovlivnila.

MARIŠIEL, už jsem ti chválila tvůj nick? Je krásný  :-D  Bakalářku mám sice za sebou, ale ještě mě čekají státnice a příjmačky  :-(

7 Marišiel | 11. května 2009 v 13:26 | Reagovat

Super tak to si teda počkám, sem zvědavá jestli nám to potvrdíš, bo sme to zatím všechny pochopily tak nějak stejně, nebo if budeš mít pro nás zas nějaký šoking  :-P

Zlati tak s tím nickem už ani nevím, jak sem na něho přišla, if sem ho někde vyštrachala nebo ho sama vymyslela... ale taky se mi líbí a tak ho prostě používám  8-O

Jo a jestli chceš uklidnit, tak státnice dáš levou zadní a přijímačky pro tebe budou lehké jak zápis do první třídy, věř...  8-)

8 Black horse | 11. května 2009 v 17:24 | Reagovat

Jééééééééééé! Děkujuuuuu! Dneska jsem měla den blbec a teď je ke všemu venku pořádná bouřka, takže fakt super. Nakonec jsem si utrhla chviličku na net a tady takové překvapení! Je to kráááááásná povídka. Moc a moc a moc a moc děkuju!
Ty seš prostě zlatíííííčko!  :-D

Hned jak jsem na začátku začala číst, napadlo mě, že by bylo úžasný, kdyby mluvila o sobě. Každé slovo ve mně vzbuzovalo větší pochybnost. A ejhle!
Fakt mám velikánskou radost! Ještě jednou děkuju moc! :-)
Papapapapa!   =o)

9 andie | 11. května 2009 v 18:30 | Reagovat

myslím, že k tomu není, co dodat, snad jen to, že není nic, co by se mi od tebe nelíbilo, protože prostě zbožňuju způsob, jakým to podáváš... mám moc ráda kratší povídky, které takhle odhalují člověka, to jaký je... takže opět veškerá má poklona (opravdu doufám, že se mi něco takového taky někdy povede) :-D

10 Robitusin | 11. května 2009 v 19:53 | Reagovat

Dearest Narciska

prave si mi pridala ceresnicku na torte a dokonaly den spravila dokonalejsim... dakujem... ;o) bezhranicne ta prave teraz milujem... ale ak by si sa raz z nejakych nepochopitelnych dovodov odhodlala napisat aj niecoco by cisto teoreticky skoncilo stastne, tiez by som sa nehnevala, aj ked aj ja viem ze tie depresivne veci sa pisu lahsie, sama som este nic pozitivne nikdy nenapisala... :oD

Ale samozrejme je to zase raz velmi prijemne a velmi si ma potesila :o)

A dalej by som chcela povedat "prepac" za to ze som ti tak dlho nenapisala, ale moja ucitelka kreslenia sa rozhodla, ze nekreslim dost a chce aby som kreslila tri hodiny denne (co samozrejme nemienim dodrziavat, ale pridat tak ci tak musim...) takze sa k pocitacu naozaj dostanem zriedkakedy :o) takze prepac ze som ti dlho neskladala ody, uz som zase tu a otravujem znovu :o)

11 Narcisa | 11. května 2009 v 20:26 | Reagovat

Ok, tak já už to teda řeknu. Opravdu jsem myslela, že Narcisa se prostřednictvím toho zrcadla zamilovala sama do sebe. Dělá tak čest svému jménu  :-)

MARIŠIEL, žádný šoking to není, promiň :-)

BLACK HORSE, nemáš vůbec zač. Jsem moc ráda, že se ti to líbilo. Snažila jsem se.

ANDIE, jak už jsem řekla, jsem červená až na zadku. Taková krásná poklona... Děkuju. Já mám moc ráda krátké povídky. Nacpat příběh do sta slov je výzva a mě to moc baví. Tento jich má sice 150, ale to teď není důležité. A co teprve jednorázovky ach, to je teprve vrchol blaha  :-D

ROBITUSIN, ty moje čerešničko, vítej mezi živými :-) Děkuju za pochvalu. Musím říkat, že mě potěšila? :-) Musím se přiznat, že když jsem si přečetla, že mě žádáš, abych napsala nějaký happy end, úplně jsi mi tím vyrazila dech. Okamžitě jsem s prolezla všechno, co jsem kdy napsala, a zjistila jsem, že jsem vážně ještě nikdy nenapsala nic s takovým tím typickým dobrým koncem  O_O  Budu muset se polepšit, ale nic neslibuju.
Neomlouvej se mi, jsem moc ráda, že ses tady ukázala i když po tak dlouhé době. Ty kreslíš? To ti teda závidím. Já mám obě ruce levé. Nechtěla bys mi někdy nakreslit Reguluska? *stydí se za svou vlezlost*  :-)

12 Black horse | 11. května 2009 v 22:28 | Reagovat

A jak se mi to líbilo!Je to úplně....  úžasný. Dala jsem to přečíst ségře (té co jí ještě patnáct nebylo a tak by to číst neměla  :-x ). A hádej co?  :-P  Tvrdila mi, že ještě žádnou ta úžasnou povídku nečetla (a to ve fan fiction zas tak nová není)! A když zjistila, že já jsem ta Black horse, které je tahle povídka věnovaná, málem mi utrhla hlavu, tak mi záviděla!  :-D
Takže Ciss, myslím, že jsi asi nejlepší povídkářka dle mně a mé skoro 13leté sestry. Tvá milující Black horse!  =o)

13 Narcisa | 11. května 2009 v 22:37 | Reagovat

BLACK HORSE, už toho nech. Na ksichtě by se mi daly smažit vajíčka. Dalas to číst sestře? To je narušování morální výchovy mládeže!!! :-)

Drahá SESTŘIČKO BLACK HORSE, jsem moc ráda, že se ti to drabble a půl líbilo, ale tvrdit o něm, že je to to nejúžasnější, co jsi kdy četla, tak to teda nevím... Každopádně děkuju za tak obrovský kompliment. A doufám, že to na tobě nezanechalo žádnou psychickou újmu :-)

14 Markie | Web | 12. května 2009 v 15:18 | Reagovat

Narcisko, já jsem tak ráda, žes  napsala fem a to vůbec nemluvím o tom, jak krásně jsi ho napsala :-) Moc jsi mě potěšila. Musím říct, že zápletku jsem už tak trochu očekávala hned po prvních řádcích, jelikož jsem něco podobného už četla (jméno Narcisa k tomu přímo vybízí). To ale nemění nic na tom, že je to opravdu moc hezké.

Ach jo, je škoda, že už jsme si dlouho pořádně nepsaly, což je vzhledem k tomu, že se teď vůbec nedostávám na net, celkem logické. Onen notebook jsem si totiž nekoupila, bude to muset takový další měsíc počkat :-( Půjčila jsem peníze kamarádce, ale vím, že je doopravdy potřebovala, tak jsem aspoň udělala dobrý skutek :-) Očekávám, že  mi je do toho měsíce vrátí, ale i tak je to pekelně dlouhá doba, protože během něho tu nebudu vůbec (jedu do Španělska - snad nechytím prasečí chřipku :-) ).
Měj se, Cissy. Tvá Markie

15 Narcisa | 12. května 2009 v 16:03 | Reagovat

MARKIŠKU, to jsem vůbec netušila, že tím femem tak potěším :-) Mrzí mě, že to bylo průhledné, ale snad ti to příliš nezkazilo zážitek.
Taky mě mrzí, že jsme spolu hrozně dlouho nemluvily. Moc mi chybíš. Ale ten dobrý skutek za to určitě stál. Věřím, že až si ten notebook koupíš, budeš na netu mnohem častěji. Prasečí chřipku nech ve Španělsku :-) Ten výlet ti závidím, hned bych jela taky. Užívej si to tam plnými doušky, doufám, že mi pak budeš vyprávět :-*

16 marišiel | 12. května 2009 v 16:47 | Reagovat

Cis tak to jsem právě mooc ráda, že to není šoking, bo tahle pointa je úplně the best  ;-)

17 severka | 12. května 2009 v 17:36 | Reagovat

Narcisko, je to moc hezké. Narcisa je prostě...Narcisa.
Jé, to je pěkné, Narciska píše o Narcisce   :-)

18 Narcisa | 12. května 2009 v 18:01 | Reagovat

SEVERKO, děkuju moc za pochvalu :-) Máš pravdu, že Narcisa je prostě Narcisa. Narcisa ráda píše o Narcise, a to i přesto, že Narcisa není jako Narcisa. Doufám, že jsem to teď shrnula naprosto srozumitelně  :-D

19 severka | 12. května 2009 v 19:21 | Reagovat

Jistě, napsala jsi to tak srozumitelně, jak jen to mohlo být srozumitelné, abych tomu rozumněla :-)

20 Lenna | E-mail | 12. května 2009 v 20:55 | Reagovat

nemůžu než se připojit ke všem těm pochvalným komentářům :) opravdu píšeš skvěle a až napíšeš knihu dej mi prosím vědět abych byla mezi prvními kdo si ji koupí ;) sem moc ráda za všechny příspěvky co sem dáváš protože díky tobě se na tom netu vůbec nenudím xD jo a nemůžu se dočkat MŽMB počkám klidně půl roku hlavně ale když sem pokračování někdy přifrčí... klidně i na koštěti ikdyž už čarodějnice byly :D
PS: jo a doufám že tě nepopálily....

21 Bella Snapeová | 12. května 2009 v 21:07 | Reagovat

Narcisko! Ta tvoje drabblátka mě vždy dostanou!!! Je to vážně úžasné!!! A jsem ráda, že jsem správně pochopila, že se Narcisa od Narcisky zamilovala do Narcisy :-D  Přišlo mi to hned jasné, až automatické :-) Kdyby někdo platil za nejkrásnější drabbly, tak ty bys podle mě byla nejbohatší ;-)

22 Black horse | 12. května 2009 v 21:23 | Reagovat

Já prostě nevím, ale pořád uvažuju i té slovní hříčce. Byla zamýšlená?
Jako že Narcisa píše o Narcise, která je narcis. Už jenom stačí aby milovala narcisy a je to hotový!  =o)

23 Narcisa | 12. května 2009 v 22:04 | Reagovat

SEVERKO, dala jsem si záležet :-)

LENNIČKO, napsat knihu? To jsem vždycky chtěla. Pokud někdy nějakou napíšu a pokud přežiju ten šok, že se našel nějaký blázen, který mi ji vydal, tak dám určitě vědět :-) Díky mě se na netu nenudíš? Je mi obrovskou ctí, že mezi tím kvantem skvělých autorů sis našla právě mě, takové chuďátko, co píše jen devět měsíců. MŽMB, tak to bych hrozně moc chtěla co nejdřív dopsat, snažím se, ale jde mi to hrozně pomalu. Nějak se do toho nemůžu dostat. Nikdo mě nepopálil, jsem přece čarodějka tak si to umím zařídit  :-D

BELLUŠKO, cos to na mě zase vymyslela za tak nádherný komentář? Já se z tebe jednou zblázním :-* Moc ti za něj děkuju, zlatíčko.

BLACK HORSE, to, že Narcisa je narcis zamýšlené bylo, ale když si Narcisa vybírala tento nick tak nepočíta s tím, že by někdy napsala něco o narcisní Narcise. Nevím, jestli někdo jako narcisní Narcisa Blacková měla ráda kytky tak obyčejné, jako jsou narcisy, ale je to možné  :-D  Začínám se do toho zamotávat  :-?

24 Black horse | 12. května 2009 v 22:22 | Reagovat

Já se už taky zamotávám!   :-D
A kdy napíšeš Čarodějky, se kterými jsme s Jamesem (ne)spali ? Už se neptám na MŽMB jelikož se ptají všichni a tak to vím.Mě to přišlo celkem zajímavý.

25 Narcisa | 13. května 2009 v 19:07 | Reagovat

BLACK HORSE, na Čarodějky, se kterými jsme s Jamesem (ne)spali, musím mít náladu. To je povídka, ke které mi nestačí prostě sednout a začít ji psát. Teď ale dopisuju další kapitolu Příběhu plného křiku a dneska jsem hodně pohnula s MŽMB. Kdy přesně to ale bude hotové to neřeknu, protože to sama nevím.

26 Black horse | 13. května 2009 v 19:57 | Reagovat

To je supeeer!Tak aspoň něco!!!!

27 zdenulka | 13. května 2009 v 20:04 | Reagovat

Ciss, omlouvám se ale ještě jsem se nedostala k napsání komentáře, tak to teď napravím  :-)
Tohle drabble, i když je delší, se mi moc líbilo. Měla jsem ten pocit, že je Narcisa zamilovaná sama do sebe, ale nebyla jsem si jistá. Je to zas jiný úhel pohledu, který se mi moc líbí :-) Těším se na něco dalšího ;-)

28 Robitusin | 13. května 2009 v 22:48 | Reagovat

Cisko

moc rada ti ho nakreslim, len to bude asi chvilinku trvat... a ani to nebude nejake majstrovske dielo, lebo este stale som len v zaciatocnickej faze ;o) ale pokusim sa :o)

a nemusis sa trapit happy endami, ja to nejako prezijem aj bez nich (prinajhorsom si pustim nejaku hlupu amerikcu romancu a bude o to postarane) ;o)

tak ja idem studovat a drzim palce v tvojej slubne sa rozvyjajucej spisovatelskej kariere... :o)

29 Narcisa | 14. května 2009 v 18:42 | Reagovat

ZDENULKO, neomlouvej se mi. Nemáš za co. Děkuju za pochvalu. Jsem ráda, že se ti to líbilo.

ROBITUSIN, to jako fakt? Já to řekla jen tak :-) Moc by mě to potěšilo. Je jasné, že to bude trvat a klidně si počkám i několik měsíců, když to buce potřeba. S kvalitou si nedějel starosti, já kreslím jako dítě mateřské škole :-))) Strašně se těším.

30 Memorin | Web | 15. května 2009 v 23:30 | Reagovat

Narcissa jako sebeláska nebo květina.
Ano, bylo to předvídatelné. Přesto se mi to líbilo. Nejvíce ty všeříkající poslední věty, přesto měly v sobě kus tajemství. :-)

31 Narcisa | 16. května 2009 v 11:24 | Reagovat

MEM, s průhledností mám docela problém. Teprve jakoby se učím napsat to tak, aby ten text zůstal tajemným až do konce a přesto nebyl nudný a obsahoval nějaká vodítka. Děkuju :-*

32 Marťa | Web | 16. května 2009 v 19:20 | Reagovat

paráda. Přesně hned na začátku jsem si myslela, že se bude dívat do zrcadla a uvidí tam sebe. To je celá Narcisa. Ačkoliv myslím, že ještě jednoho člověka má ráda stejně jako sebe - Draca

33 Narcisa | 17. května 2009 v 12:42 | Reagovat

MARŤO, s tím Dracem máš naprostou pravdu. Tou svou láskou k němu si mě naprosto získala a kvůli tomu jsem si taky její jméno dala jako svůj nick. Milovat někoho víc než sám sebe mi přijde jako nezpochybnitelný důkaz lidskosti.

34 Nel-ly | Web | 20. září 2009 v 16:59 | Reagovat

Páni, paráda... tohle jsem nějak omylem přeskočila.
Takový popis k jejímu jménu prostě sedí :D (nic proti) a i když si Narcisu představuji úplně jinak. Už jsem se to dokonce pokusila sepsat, ale furt to není to co bych chtěla, tak tohle je opravdu krásný kousek.

35 Nel-ly | Web | 20. září 2009 v 17:02 | Reagovat

btw. Narcisy jsou moje nejoblíbenější květiny a podlě mě není nic"obyčejné" a už vůbec ne květiny. Od šeříků, přes tulipány a lile až po... třeba černé růže. ;-)

36 Narcisa | 21. září 2009 v 22:10 | Reagovat

NEL-LINKO, moc ti děkuju za chválu. Jsem ráda, že jsi to nakonec objevila :-) Jen pěkně piš, svědčí to duši ;-) Narcisy jsou nejoblíbenější? Teda, to je super. My jich máme plnou zahrádku, ale žádnou speciální slabost pro ně nemám. Já zase miluju kopretiny a s tou obyčejností máš pravdu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.