Není nad krásné dobré ráno

19. května 2009 v 9:17 | Narcisa |  Svět řevu a ticha
Je až neuvěřitelné, jak člověka dokáže vytočit úplná pitomost. Dneska ráno jsem vstala v hříšných sedm ráno a jela s taťkou do práce. Potřebovala jsem si totiž dotisknout zbytek otázek ke státnicím a všechno, co je delší než pět stran tisknu u něj v práci. Ne, že by to moje domácí tiskárna nezvládla, ale proč plýtvat vlastní barvou a vlastním papírem, když to můžu udělat zadarmo u taťky. On to stejně neplatí.
Ono by mě to asi ani tak nenaštvalo, ale taťka dneska odjížděl na Slovensko a schválně vstával dřív, aby se mnou mohl zajít do té práce a já to měla vytištěné. Doufala jsem, že to prostě jen vytisknu a do dvaceti minut odtamtud vypadneme a on bude moct odjet. Omyl.
Z kanceláře si ještě bral nějaké papíry a já rovnou zamířila k jeho sekretářce. Víte, ona je to jindy moc hodná paní, ale dneska jsem měla chuť ji majznout přinejmenším děrovačkou na papíry.
Dala jsem jí svoji flashku a ona si ji zapíchla do počítače. V tom to začalo. Já nejsem žádný počítačový machr, právě naopak, ale tohle mě teda dorazilo. Místo toho, aby počkala, až se jí automaticky otevře okno s obsahem té mé flashky, tak hned najela na Tento počítač a začala prolézat disk C, D, E, F,… Vůbec jsem nechápala, co dělá, tak jsem ji upozornila, že se jí to okno otevře samo. Střelila po mě takovým zlomyslným pohledem, až jsem se skoro lekla. Nakonec na mou radu ale nedala a to ani přes to, že jsem jí na spodní liště přesně ukázala, že se jí to okno už otevřelo. Úplně mě ignorovala.
Když to na pevných discích po několika minutách stále nemohla najít, otevřela si nabídku Start a klikla na možnost Hledat. Když jsem jí řekla, že se ten soubor jmenuje "Otázky ke státnicím metodologie 08-09" tak jsem se na moment bála, že jí vypadnou oči z důlků. Zaslechla jsem ji brblat něco jako "složitý název" a "kdo to pak má najít". Já píšu rychle, tak mi nedělá nejmenší problém napsat složitý název souboru. Raději si to pojmenuji přesně tak, jak se to jmenuje, než abych pak měla v pc milion wordů s názvem státnice1, státnice2,…
Znovu jsem ji upozornila na to, že na té spodní liště už tu mou flashku otevřenou dávno má, že to nemusí hledat, ale ona mě vůbec nevnímala a dvěma ukazováčky klovala do klávesnice název toho mého souboru. Když se jí napotřetí nepovedlo napsat 08-09, tak jsem ji poprosila, jestli by mě k tomu počítači nepustila, že si to udělám sama a ona si zatím může udělat svou práci, ale ona to striktně odmítla.
Mezitím vyšel můj taťka ze svého kanclu a zeptal se, jestli už to mám vytisknuté, že už musí jít, to tu sekretářku očividně znervóznělo, a místo Enter zmáčkla Backspace a pak musela tu finální 9 napsat znovu.
Nakonec se jí to konečně otevřelo a dala Tisk. Když se mě po deseti vytisknutých stránkách zeptala, kolik toho ještě bude, a já jí řekla, že ještě tak dvě stě stran, tak na mě zírala s otevřenou pusou a něco si začala mrmlat pod nosem o tom, že ona má spoustu práce a nemá čas tam u mě stát. To mě teda dorazilo a tak jsem jí řekla, že u mě nemusí stát, že to z té tiskárny vyjede samo. Hned na to mi ale vpálila do ksichtu, že ona u toho stát musí, že ona má za tu tiskárnu zodpovědnost a kdyby se něco stalo, tak by to bylo na ni atd. atd. Přiznám se, že dneska jsem byla poprvé v životě obviněna z toho, že hodlám rozbít tiskárnu.
Když jsme odcházeli, vytrhla jsem jí svou flashku z počítače aniž bych klikla na Bezpečně odebrat hardware. Tím jsem si zatloukla poslední hřebíček do rakve. Myslím, že mě ta paní nenávidí.
Když jsem to v autě vyprávěla taťkovi, jen se smál. Doteď nepochopím, jak je možné, že někdo, kdo klove do klávesnice dvěma ukazováčky a neumí otevřít flashku, může dělat sekretářku. No, příští rok má jít ta paní do důchodu, tak snad už tam pak bude někdo schopnější. Třeba nějaký pěkný chlap :-)
Jdu se něco málo naučit.

Vaše Cissa

PS: MŽMB už má u sebe beta.
Heslo dne: Mlčeti zlato.
Dodatek napsaný po hodině od zveřejnění článku: Ještě jsem se nezačala učit, profackujte mě!

 


Komentáře

1 Iksa | 19. května 2009 v 11:42 | Reagovat

Tak to hodně štěstí, aby se tam usadil nějaký Johnny Depp a mile ti všechno vytiskl, zatímco by ti stihnul uvařit kávičku a naservírovat koláčky  :-)
A jestli doufáš, že se to změní, až příjde nějaká mladá... no, nechci kazit iluze, ale když jsem měla loni v práci na starosti nějakou přijmout, občas jsem měla radost, že najde ikonu wordu :-(

2 severka | 19. května 2009 v 17:16 | Reagovat

Narcisko, to znám. Já taky byla obviněna z takových podobných pseudozločinů, podobně jako ty z rozbití tiskárny.
Podobné umělkyně a i umělci jsou všude, nejen na sekretariátech, ale tak různě ve všech profesích.

3 Black horse | 19. května 2009 v 20:35 | Reagovat

Tak po hrozných dvěma dnech jsem se poprvé zasmála. Docela mně to dostalo. Přesně vidím úlisnou babu jak pod svých brýlí střílí nenávistnými pohledy. Taktéž nechápu jak takové babizny můžou dělat sekretářky. My máme v práci taky takovou ženskou příšernou.

4 Měsíčnice | 19. května 2009 v 20:40 | Reagovat

NAR, Znám tvé pocity... Staří lidé a počítače, to je na prohození oknem!
Stala se mi podobná situace s paní v tiskárnách, jí bylo snad devadesát a dvě hodiny mi kopírovala sešit, já myslela, že jí uškrtím, no od té doby si všechno píšu ručně, neboť "šikulka" Měsíčnice si rozbila tiskárnu

5 andie | 19. května 2009 v 20:57 | Reagovat

tak tohle znám, určitým lidem můžeš říkat cokoli a i když to pochopí budou tě ignorovat, to je potom na facku! úplně nejlepší je že ti co s něčím neumí za to mají zodpovědnost :-D  ale co ty víš, třeba se jednou budeš živit rozbíjením tiskáren :D

6 Narcisa | 19. května 2009 v 21:55 | Reagovat

IKSUŠ, naděje umírá poslední. Neuměla najít ikonu wordu? O_O Tak to je teda fakt k pláči.

SEVERKO, taky si myslím, že podobní experti se najdou napříš všemi profesemi a nejen nimi, ale vlastně ve všech oblastech lidské činnosti. Ale každý vyniká v něčem jiné, takže každý z nás může být tele na něco jiného a v něčem jiném zase vynikat.

BLACK HORSE, mám radost, že jsem tě rozesmála a zlepšila ti náladu :-) Máte v práci taky takovou? Upřímně tě lituju.

MĚSÍČNICE, :-D pobavila jsi mě. To se cení, protože dnes mi do smíchu zrovna moc není. Rozbila sis tiskárnu? Ty vrahu!!! :-D

ANDIE, tvrdohlavost některých lidí jde mimo moje chápání. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Rozbíjet tiskárny by mě docela bavilo. Pěkně bych se u toho vyřádila. Už se vidím, s kladivem zuřivě mlátím do každé součástky, dokud z ní nezůstane jen prach :-D Bylo by to lepší než psychoterapie.

7 Bella Snapeová | 20. května 2009 v 17:16 | Reagovat

*má od ucha k uchu úsměv a nechápavě kroutí hlavou* Nechápu jak takoví lidé můžou dělat sekretářku :-D  Také nejsem přes počítače nějaký expert, ale s internetem a wordem umím a programování snad nebudu muset potřebovat tak je to v pohodě...Ale kdo neotevře ani ikonku...To už je na mě moc :-D  Také mám podobné zkušenosti, akorát s učitelkou. Pořád klikala a klikala až tam měla snad 50x otevřený internet a pak se divila, že se jí ten školní počítč seknul a když jsem se ji snažila vysvětlit, že to měla zmáčknout jen 2x rychle, tak po mě začala řvát, že není blbá, já ji na to odpověděla že tím si nejsem tak jistá a už začala hádka a zhoršila mi o stupeň známku z informatiky...Měla jsem chuť jí zabít ale naštěstí ta zhoršená známka byla 2 ;-)  Teď se tomu jen směju :-D

8 Narcisa | 21. května 2009 v 8:45 | Reagovat

BELLUŠKO, taky teď na tvůj komentář zírám s úsměvem a kroutím nad ním hlavou. Ta tvoje profesorka je teda dost drsná :-D To je tak, když se někdo mine povolání. Je vidět, že každý má nějaký podobný zážitek. To mám radost, že nejsem jediná, "kdo si o sobě myslí, že snědl moudrost světa"  :-)

9 Syriana | 21. května 2009 v 9:12 | Reagovat

Narcisko, závidím ti tvou trpělivost. Kdyby se to stalo mě, tak až bych odešla, našli by paní v kaluži krve s rozbitou hlavou a koníkem zapíchnutým v oku. Takový lidé se většinou drží na svých flecích zuby nehty a nepřijímají skutečnost, že už tam defacto nemají co dělat, protože na to bohužel třeba už nemají.
No ale tak se rozčílit po ránu °kroutí hlavou° zaskoč někdy ke mě domů a můžeš mi nakrmit dceru, teda dát jí snídani. To co jsi nahoře popsala je proti tomu slabý odvar :-D

10 Styx | Web | 21. května 2009 v 10:22 | Reagovat

Narcisko, tak to tě tedy obdivuji za tvou svatou trpělivost. Vidíš, takhle to dopadá, když si staré baby, které se s počítačem seznámily teprve nedávno a vědí o něm jen to, že je to podobné televizi, drží zuby nehty svou pozici v kanceláři a zabírají místo schopnějším. Držím palce, ať tam místo ní nastoupí alespon Reguluskova kopie, abys mohla chodit kopírovat častěji ;-)

11 Narcisa | 21. května 2009 v 17:32 | Reagovat

SYRIANKO, neříkej dvakrát. Miluji děti a myslím, že kdybych k tobě jednou přišla už by ses mě nezbavila. Ach jo, já chci taky mimi :-(

STYX, já jsem trpělivý člověk, ale jak přeteče pohár, tak je pak zle. Pak ti dám vědět, jestli na její místo nastopil někdo sahající Reguluskovi alespoň po kolena :-)

12 Syriana | 22. května 2009 v 10:48 | Reagovat

NARCISKO, tak o prázdninách přijedeš aspoň na dva dny, jo? a můžeš si jí dostatečně užít :-D A neříkej dvakrát že chceš mimi, to je totiž šup šup :-D

13 Narcisa | 22. května 2009 v 12:13 | Reagovat

SYRIANKO, ok tak o prázdninách se domluvíme a já se k tobě na dva dny nastěhuju. Je to šup šup? :-D

14 Memorin | Web | 23. května 2009 v 20:32 | Reagovat

To je vážně k vzteku. :-D Hlavně, že jste to obě ve zdraví přežily. :-O
Aspoň nějaké vypadnutí z rutiny měla.

15 Syriana | 23. května 2009 v 21:42 | Reagovat

Ciss počítám s tebou, už ted se hrozně moc těším :-D
No jako je to šup šup,  většinou o tom ani nevíš a už se zbloudilá spermie vloudí do vajíčka a tak no :-D

16 Narcisa | 24. května 2009 v 8:14 | Reagovat

MEM, alespoň bylo po ránu nějaké vzrůšo :-D Jj, vypadnutí z rutiny je nádherná věc.

SYR, počkej, jaké spermie a jaké vajíčko? Co chudák čáp a stvoření života za mlžného oparu? :-D Taky se těším.

17 veriik | 28. května 2009 v 11:25 | Reagovat

wow..není nad starý protivný pani..XD

18 Narcisa | 28. května 2009 v 22:23 | Reagovat

VERIIK: Přesně tak :-) Aspoň mám o zážitek víc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.