O co JKR doplnila canon

10. března 2009 v 20:45 | Narcisa |  O fan fiction
Před pár dny jsem s Markie vedla debatu na téma, co kdyby JKR napsala prequel k HP z doby Pobertů. Mluvily jsme o tom, že se nám osudy téhle povedené čtyřky a taky ostatních postav této generace (Bella, Cissa, Lucius, Regulus, Andromeda,...) zdají mohem silnější, hlubší a líbí se nám více než příběhy o usmrkaném Potterovi a té hromadě fracků kolem něho. No a já vyslovila takovou menší obavu, že kdyby JKR něco o Pobertech skutečně napsala, jestli by mi náhodu nezkazila mé představy o nich a jak moc by její pohled na tyto postavy ovlivnil to, jak je vidím já.
A pak Styx (tu holku mi seslalo samo nebe) zveřejnila článek o filmu Princ dvojí krve, kde mezi zajímavostmi napsala, že JKR jeden prequel skutečně napsala. Tak jsem se toho chytla a vydala se ho do těch nekonečných a nevyzpytatelných vod internetu hledat. A kdo hledá, ten najde.
Vím, že je to staré a jsem asi jediná, koho tahle informace minula, ale protože mám ze svého nálezu hroznou radost, vkládám vám tady překlad oné povídky psané rukou samotné JKR. Moc by mě zajímalo, jak se vám tahle její povídka líbí a jak moc a zda vůbec vám nějakým způsobem nabourala vaš pohled na Siriuse a Jamese.


Ujíždějící motocykl zabočil do temnoty s takovou rychlostí, že oba policisti vykřikli v pronásledujícím autě: "Ej!". Seržant Fišer dupnul svojí velikou nohou na brzdu, protože si myslel, že to kluka, který seděl za řidičem, musí jistojistě mrštit pod jejich kola. Nicméně motorka zahnula, aniž by jednoho či druhého jezdce vyhodila ze sedla, a mrknutím svého zadního červeného světla zmizela v úzké postraní uličce.
"A máme je!" křičel rozčíleně strážník Anderson. "To je slepá!"
Těsně přitlačený na volant a drtící řadící páku odřel Fischer půlku laku z boku auta, když ho nutil vjet do boční uličky.
Tam v záři světlometů seděl jejich úlovek, po čtvrt hodině stíhání konečně nehybný. Dva jezdci byli lapeni mezi vysokánskou cihlovou zdí a policejním autem, které se na ně teď řítilo jako nějaký vrčící dravec se svítícíma očima.
Místa mezi dveřmi auta a zdmi uličky bylo tak málo, že měli Fišer a Anderson potíž, aby se z vozu vůbec vyprostili. Poškodilo jejich důstojnost, když se museli k ničemům sunout po krabím způsobu. Fischer drhnul o zeď svým dobře rostlým břichem a jak šel, utrhal si knoflíky z košile a nakonec svojí zadnicí ulomil zpětné zrcátko.
"Slezte z tý motorky!" zařval na culící se mladíky, kteří se koupali v modrém mihotavém osvětlení, jakoby si ho užívali.
Udělali, co se jim řeklo. Když se konečně protáhl kolem zlomeného zpětného zrcátka, pořádně si je Fišer prohlédl. Zdáli se být někde na hranici dospělosti. Ten, který řídil, měl dlouhé černé vlasy; jeho hezkým povýšeným vzezřením Fišerovi nepříjemně připomínal povalečského kytaristu, s nímž chodila jeho dcera. Druhý kluk měl taky černé vlasy, byly však krátké a trčely do všech směrů; nosil brýle a široce se zubil. Oba na sobě měli trika zdobená velkým zlatým ptákem, bez pochyby znakem nějaké ohlušující, příšerně znějící rockové kapely.
"Bez helem!" ječel Fischer a ukazoval z jedné nepokryté hlavy na druhou. "Překročení povolené rychlosti o - o velmi mnoho!" (Ve skutečnosti byla zaznamenaná rychlost větší, než byl Fišer ochotný přijmout, že by jí jakýkoli motocykl mohl ujíždět.) "Nezastavení na výzvu policie!"
"Rádi bychom se zastavili a pokecali," řekl kluk s brýlemi, "jenom jsme se snažili -"
"Nebuď chytrej - vy dva jste až po uši v problému!" zavrčel Anderson. "Jména!"
"Jména?" opakoval dlouhovlasý řidič. "Um - no, koukneme se. Byli by tu Fridolín… Dobruše… Ilja…"
"A na tom je hezké, že ho můžeš použít pro chlapečka i holčičku," řekl kluk v brýlích.
"Um, NAŠE jména, jste myslel?" zeptal se první, když Anderson pukal vztekem. "To jste měl říct! Tohle je James Potter a já jsem Sirius Black."
"My vám to vážně vyčerníme, vy malí drzí - "
Ale to už ani James ani Sirius nedávali pozor. Najednou byli naježení jako honící psi, zírali skrz Fišera s Andersonem přes střechu policejního auta do tmavého ústí uličky. Pak si totožným plynulým pohybem sáhli do zadních kapes.
Na moment jednoho úderu srdce si oba policisti představovali, jak se na ně třpytí pistole, ale o vteřinu později neviděli motorkáře vytahovat nic víc než -
"Paličky na buben?" vysmíval se Anderson. "Pěkná dvojka vtipálků, že jo? Tak dobře, zatýkáme vás pro obvinění z - "
Ale Anderson se k názvu obvinění nikdy nedostal. James a Sirius vykřikli něco nesrozumitelného a ze světlometů se vystěhovala všechna záře.
Policisti se otočili, pak se zapotáceli dozadu. Do uličky letěli - doopravdy LETĚLI - tři muži na košťatech - a v ten samý okamžik se policejní auto vzepjalo na zadní kola.
Fišerovi podklesly kolena, dosedl tvrdě, Anderson zakopl o Fišerovy nohy a spadl mu na hlavu, zatímco - PRÁSK - BUM - KŘUP - slyšeli, jak muži na košťatech narazili do vztyčeného auta a podle všeho spadli v bezvědomí na zem, zatímco kolem nich rachotily zlámané kusy košťat.
Motorka se zase rozezvučela k životu. S pusou visící dokořán, Fišer posbíral sílu, aby se podíval zpátky na dva mladíky.
"Díky moc," volal Sirius přes pulzující hluk motoru. "Jsme vám zavázaný!"
"Jo, rádi jsme vás poznali!" řekl James. "A nezapomeňte: Ilja! To se dá použít vždycky!"
Ozval se náraz, který otřásl zemí, a Fišer s Adersonem strachy jeden druhému položili paže kolem ramen; jejich auto právě spadlo zpátky na zem. Teď to byl motocykl, který se postavil na zadní. Před nevěřícíma očima policistů se vznesl do vzduchu: James a Sirius stoupali pryč na noční oblohu a zadní světýlko za nimi problikávalo jako blednoucí rubín.

Za překlad patří velké díky Rujice, já jsem jen opravila pár drobností.

 


Komentáře

1 Iksa | 10. března 2009 v 21:11 | Reagovat

Buď v klidu, já to ještě nečetla, teda teď už jo, aby bylo jasno:o) A myslím, že to můj názor na tyhle dva nikterak nezmění, smysl pro humor za každé situace, fénixe na prsou... Ráda bych je poznala :D Třeba se někdy hecnu a něco napíšu, abych si je taky mohla přetvořit či dotvořit k obrazu svému:o)

2 Lenna | E-mail | 10. března 2009 v 21:11 | Reagovat

super supe super:D:D sem ráda že jsem si tohle mohla přečíst:) a já wim sem už otravná.... kdy bude MŽMB :+) DĚKUJI ZA KLADNOU ODPOVĚĎ :D:D:D

3 Iksa | 10. března 2009 v 21:12 | Reagovat

jo, kdy bude?

4 Iksa | 10. března 2009 v 21:12 | Reagovat

Lenna: přeci tě nemůžu nechat otravovat samotnou :D

5 Lenna | E-mail | 10. března 2009 v 21:27 | Reagovat

Iksa: sem ráda že v tom neplavu sama :D co bych si já chudinka počala kdybych měla čelit Narcise sama?:D:D dyk by sem na protest toho že ji otravuju nemusela přidávat nic:D:D

6 Narcisa | 10. března 2009 v 21:41 | Reagovat

IKSA: Hecni se a něco napiš :-) Ta stejná trička s fénixem se mi taky líbila ;-) Jsem moc ráda, že ty dva JKR nenapsala moc OOC od mých představ (to teda zní hrozně ;-)).

LENNA: Jsem ráda, že nejsem jediný zaostalý fanoušek HP, který o tohle dneska četl poprvé ;-)

PRO DVĚ OTRAVY :-))) Pokud jde o pokračování MŽMB, tak dneska jsem ho poslala betě tak snad do víkendu by to mohlo být. A abyste věděly, tak vůbec neotravujete. Moc mě těší, že na pokračování netrpělivě čekáte. Vždyť já to píšu pro vás, a ne pro sebe (kdybych to psala pro sebe, tak bych po třetí kapitole zmáčkla Ctrl+A a Delete a vykašlala se na to).

7 robitusin | 10. března 2009 v 22:08 | Reagovat

no... tak ja sa pridavam k zaostalcom... tiez som to este necitala... :o) ale paci sa mi to a suhlasim, s tym ze sa mi paci ako ich napisala... :D a dakujem ze si to nasla a vyvesila, inak by som sa k tomu pravdepodobne nikdy nedostala, vlastne by som o tom ani nevedela... (hanba)

a tesim sa aj na MZMB samozrejme... a som rada ze si to Ctrl+Alt a Del nestlacila... inak by si nas pripravila o dokonaly zazitok... :o)

8 Narcisa | 10. března 2009 v 22:19 | Reagovat

Robitusin: Vítej do klubu lidí, kteří od dnešního dne nemají právo se nazývat fanoušky Harryho Pottera ;-))) Moc mě těší, že jsi se k tomu dostala prostřednictvím právě mojí stránky.

No moc se netěšte, až si tu kapitolu MŽMB přečtete, tak mě asi zasypete kamením :-))))

9 Black horse | 10. března 2009 v 22:27 | Reagovat

Ale co bychom tě sypali kamením? Hele a kde je uvítací výbor aby mi pogratuloval ,že nejsem fanoušek Harryho Pottera (jak nás Narcisa trefně nazvala)????  =o)

10 Narcisa | 10. března 2009 v 22:33 | Reagovat

Black horse: Tohle je spíš politováníhodný klub, kam jsou uvrženi všichni, kteří do dnešního dne byli přesvědčeni o tom, že jsou fanoušky Harryho Pottera a vůbec neměli tušení o tom, že JKR napsala tenhle prequel. Žádné fanfáry, praporky, chleba se solí nebo něco podobného nečekej :-)))

Za co mě budete sypat kamením? To nevím, ale mám takový nepříjemný pocit... Možná za Reguluska, ze kterého se pomalu ale jistě klube intrikán :-)))

11 Markie | Web | 11. března 2009 v 9:25 | Reagovat

Uh, tak tohle napsala JKR? Já už jsem to teda jednou četla, ale vůbec jsem netušila, kdo to napsal. Taky jsem moc ráda, že nám o nich JKR nezkazila naše představy, jsou přesně takoví, jak jsem si je představovala :)

12 Narcisa | 11. března 2009 v 10:34 | Reagovat

Markie: Jé, další člen klubu nefanoušků Harryho Pottera ;-) Ti dva mi trochu připomínají Freda a George, ale vzhledem k tomu, že tuhle dvojku nesnáším, tak se snažím sama sebe přesvědčit, že ta spojitost mezi nimi se mi jenom zdá...

13 Lenna | E-mail | 11. března 2009 v 12:49 | Reagovat

Narcisa: cože???? až o víkendu???? to neeeee:( co do tý doby budu dělat???? a proč vlastně až o víkendu když je do víkendu tak strašně daleko???? to je prostě nefér k nám otravům......:( vždyť takhle to  vypadá že tě budeme musest otravovat ještě víc než doteď...:D:D hele ale jako já kdybych uměla psát tak hezky jako ty tak bych to určitě zveřejnila co nejrychleji protože takhle dostaneš hodně pochvaly...:D teď sem dostala nápad.... až tady bude MŽMB tak ti tam přidám 20 komentářů jako pochvalu....:D sice trošku šílenej nápad ale přesto ho uskutečním...:D

14 Narcisa | Web | 11. března 2009 v 13:16 | Reagovat

Lenničko, ty mě uvádíš do rozpaků. Tolik chvály, si snad ani nezasloužím!!!To se na tu kapitolu vážně tak moc těšíš? Kdy to vložím, to záleží na tom, kdy mi to vrátí Hvězdička Wolfka, možná dřív možná později... Doufám, že ten svůj šílený nápad uskutečníš, ale běda ti, jestli bude všech těch 20 komentářů stejných ;-)))

15 Lenna | E-mail | 11. března 2009 v 16:10 | Reagovat

neboj těch 20 komentářů bude a jestli chceš tak bude opravdu každej jinej:D akorát už musím začít přemýšlet co do nich napíšu....:D musim někde čerpat inspiraci....:D:D

16 Styx | Web | 11. března 2009 v 17:32 | Reagovat

Ten prequel byl sqělý! James a Sirius jsou prostě nenapravitelní rebelové :-) A ty jsi sqělá, žes to vyštrachala ;-)

17 Narcisa | 11. března 2009 v 20:16 | Reagovat

Lennička: Neměla bys přemýšlet, co do nich napíšeš až si to přečteš? :-)))

Styx: Taky jsem se u toho svěle bavila. Sirius s Jamesem naštěstí přesně odpovídají mým představám, takže je JKR nenapsala OOC :-)))) Skvělá jsi spíš ty, žes o tom napsala ve Věštci, jinak bych vůbec nevěděla, že něco takového existuje. Takže velké díky patří především tobě ;-)

18 andie | 14. března 2009 v 8:46 | Reagovat

no... já ani nevěděla, že něco takového existuje a teď když jsem si to přečetla si nejsem úplně jistá, že by tohle JKR vážně napsala... přijde mi na tom asi divný to, že by začala někde v půlce a bez jakékoli pointy by to zase ukončila, zkrátka, že by napsala o ničem... ale to jak jsou tam kluci vylíčení by určitě sedět mohlo... má to nějaké pokračování?

19 Narcisa | 14. března 2009 v 9:00 | Reagovat

ANDIE: Tady najdeš originál i s rukopisem, na konci je napsané, že to psala "for fun". http://www.snitchseeker.com/harry-potter-news/potter-prequel-now-available-online-read-updated-57160/

A tady český překlad http://www.potterharry.net/view.php?cisloclanku=2008061102

Když jsem o tom slyšela poprvé, taky jsem si říkala, co je to za blbost, ale když mi google vyhodil tolik solidních odkazů včetně mugglenetu, snitchseekru, waterstonu, hpfanzone, the-leaky-cauldronu, hpana a dalších, nemohla jsem nevěřit...

20 betka | Web | 18. dubna 2011 v 20:42 | Reagovat

Síce je článok starý už vyše dvoch rokov, je mi to fuk.

Myslím, že som túto poviedku už niekde čítala, ale nemôžem si spomenúť, kde. :D Každopádne, presne takto si predstavujem Siriusa a Jamesa v muklovskom svete. Najmä to Ilja. =DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.