Co se tady dá i nedá číst

2. ledna 2009 v 22:31 | Narcisa |  Než začnete číst
Vlastně si už ani nevzpomínám jak jsem se k fan fiction dostala. Je to už spousta let. Tehdy ještě fungoval legendární tzv. první fan, který se stal svědkem mých prvních autorských pokusů. Bohužel moje dílka skončila v propadlišti dějin a mě se je už nikdy nepodařilo dohledat. Věčná škoda, protože bych si je ráda přečetla.
Na pár let jsem potom přestala psát, protože jsem začala fungovat na ph.netu jako redaktor news. S news jsem strávila něco málo přes dva roky. Úplně jsem tomu podlehla a tak mi na psaní povídek vůbec nezbýval čas. Psát jsem znovu začala až teď, v době, kdy mám toho času ještě méně. Pokud jste to ještě nezaregistrovali, tak je nejvyšší čas vám sdělit, že mým milovaným a jediným fandomem je Harry Potter a kolem něj se točí celá má tvorba.

Můj život mezi Blacky - Moje stále ještě nedokončená prvotina o hloupé holce, která ani pořádně neví, co chce, a která slyší a vidí věci, které by vidět a slyšet neměla. Je to povídka, ve které si na sebe hlavní hrdinka může nalepit na čelo lísteček s nápisem Mary Sue. Někteří čtenáři tvrdí, že ta má MS je výjimečná, protože je reálná. Já říkám, že ta povídka má hrozně moc chyb, ale prý s každou další kapitolou se hodně rychle vypisuju. Tak uvidíme, co z toho vznikne. Zatím je to takový dívčí románek.

Věčná čest jejich památce - Je to soubor jedorázových badfictions, jejichž záměr je prostý - poukázat na hrůzy, které ve fan fiction vznikly a které bohužel dodnes vznikají. Nejde v žádném případě o kritiku či dokonce zesměšnění nějakých konkrétních děl. Snažím se jen vypíchnout nejčastější motivy, které se ve fan fiction vyskytují, a kterým by se měl autor ve svých povídkách raději vyhnout, pokud je neumí dobře napsat. V žádném případě si nedovoluji tvrdit, že jsem kompetentní osoba k tomu, abych ostatním autorům říkala, jak psát.

Drabble by Narcisa - Jsou jakési výkřiky do ticha a i když na nich pracuji i několik dní, prvotní myšlenka vzniká za velmi zoufalých okolností. Některá drabblátka zachycují jen kraťoučké a jiné zase ty zásadní okamžiky lidských životů. Jedna moje kamarádka řekla, že bych měla psát jen drabble a na povídky se vykašlat. Prý mám jedinečnou schopnost nacpat hrozně moc informací do kratičkého textu. V povídkách ten obsah rozepisuju do delší formy a tím prý celý ten příběh ztrácí kouzlo. Tak nevím no...

Příběh plný křiku - Jde o povídku, která nemá ten klasický kapitolový charakter, ale obsahuje na sebe dva nenavazující, ale přesto velmi úzce spjaté a propletené, příběhy. V hlavní roli moje nejoblíbenější trojka - Andromeda, Bellatrix a Narcisa. Děj se odehrává v létě roku 1965 a je plný dětských snů, přání, her a radostí s občas trošku morbidnějším koncem (teda aspoň doufám).

Čarodějky, se kterými jsme s Jamesem (ne)spali - je šílenost o tom, jak se James se Siriusem zoufale snaží přijít během čtrnácti dnů o panictví. Ti dva chudáci jsou ale největší smolaři na světě, kteří se považují za naprosté znalce ženského světa, ale přitom jsou to jen dva nadržení čtrnáctiletí kluci, kteří touží co nejrychleji vyrůst. Tento příběh je možná úplná blbost, ale pro mě to je jeden z mála způsobů, jak se odreagovat. V určitých chvílích je tenhle stupidně puberťácký příběh to jediné, co mě drží nad vodou.

Do pelíšku - je taková skromná hromádka večerníčků na dobrou noc věnované mé kamarádce a spřízněné duši Styx. Se skupinou jejích věrných čtenářek je už pár týdnů nebo spíš měsíců pro ni píšeme a tak jsem se rozhodla svá dílka zveřejnit i tady. Jejich smysl je navodit jí a všem, kdo si to před spaním přečte, pěkné sny. Jsou to jen mé chabé pokusy...

Short Black stories je sbírkou jednorázovek o rodině Blacků. Tyhle kraťoučké povídky jsou takovým mým pokusem odkrýt jednotlivé vrstvy osobností postav, ukázat čtenářům různé postavy z různých a možná i občas trochu netradičních pohledů a v různých rolích. Mám pro jednorázovky slabost tak si myslím, že časem tam budou přibývat další dílka.

Soutěž fantastična obsahuje soutěžní povídky, které probíhají na blogu mé blízké kamarádky Syriany. Zveřejním je tam vždy po ukončení soutěžního kola. Jde o povídky psané na různá témata a různým rozsahem.

Dokončení všech mých dílek je ale kvůli maximálnímu časovému nedostatku a taky mému neuvěřitelně pomalému psaní v nedohlednu. Napsala jsem toho víc, než jsem se rozhodla zveřejnit, ale to už zůstane navždy bezpečně uloženo v hlubinách mého počítače.

Povídek, které dosud nespatřilo světlo světa mám mraky. Doufám, že jednou budu mít čas je všechny sepsat. Chystám se na slash s Regulusem, taky na povídku s párem Narcisa/Sirius, jednu krvárnu taky s Regulusem a tak nějak dál. Je toho spousta.

Kromě fan fiction si jen tak pro radost a tzv. do šuplíku píšu i svou originální tvorbu.

 


Komentáře

1 robitusin | 13. ledna 2009 v 12:17 | Reagovat

mas sice pravdu o vsetkych tyvh veciach ohladne marry sue a pribuzenstva s poberty, ale aj tu, podla mna, velmi zalezi na tom ako to clovek napise... pokial z nej neurobis dokonalu babu, ktora ma strasne kruty osud a kazdy ju miluje... ale to ty urcite vies... tymto som sa len chcela dostat k tomu ze suhlasim s tvojim nazorom na marry sue, ale tvoja poviedka Muj zivot medzi Blacky sa mi vynimocne naozaj velmi paci a naozaj by mi "ublizilo" keby si v nej nepokracovala ;o)

2 Narcisa | 14. ledna 2009 v 0:15 | Reagovat

O pokračování se neboj. Rozhodně to hodlám dopsat až do konce. Jenom mi to jde trošku pomaleji, protože to pořád přepisuju. Mary Sue je kapitola sama o sobě. Záleží samozřejmě na tom, jak ji kdo napíše. Přesně jak jsi řekl/a :-)

3 Hajmi 50 | 21. března 2009 v 14:47 | Reagovat

Narcisko rozhodně pokračuj. Moc se mi to líbí...přijemná změna mezi slash-povídkami. I když jsem zrovna období Pobertů moc ráda neměla, myslím že právě tvé odchylky od kanonu ji dělají zvláštní a jedinečnou. Budu chodit hlídat nové kapitolky. Můžu si povídku stáhnout?

4 Narcisa | 26. března 2009 v 18:52 | Reagovat

HAJMI, tys tu povídku četla? Tak teď jsi mě úplně uvedla do rozpaků. A ona se ti vážně líbí? Teď jsem v rozpacích ještě víc... Stáhnout si tu povídku samozřejmě můžeš. Předevčírem jsem v prvních šesti kapitolách udělala nějaké úpravy, trochu pozměnila dialogy, něco málo dopsala něco málo smazala, atd. Ani nevíš jak moc mě těší, že se ti ta povídka líbí. Doufám, že mi k ní někdy napíšeš nějaký třeba i kratinký komentík :-)

5 Lana | Web | 28. března 2009 v 1:47 | Reagovat

Jde se na to!!!!!

Tákže Věčná čest jejich památce je přeně ten tip povídek které čtu když mám depresi a pak glosy.

Pár Sirius/Narcisa ti stoprocentně schvaluji a palce na nohou mám zvednuté a ty na rukou ti držim. Mám ráda takové ty no "pe-rverzní"  páry jako Lucius/Draco.

Když jde o setřenici prvního kolene tak to i-ncest není. U šlechty byly běžné sňatky pratranec/setřenice. Vřdyť sám Sirius vznikl z podobného svazku (Myslím tam bylo z ruháho kolena) nebo alespoň tak to prý tvrdila J.K.R.

Na slash z Reguilusem se rozhodně vrhni. Není ještě moc okoukaný. Kdo vím možná utvoříš form u podle které budou budoucí autorky Reguluse psát.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.