Nějaké kecy o mě

9. prosince 2008 v 21:18 | Narcisa |  O mě
Jmenuji se Narcisa. Pokud mě tak oslovíte ulici, stejně na to neuslyším. V reálném světě mi totiž říkají úplně jinak. Tady jsem Narcisa, Cissa, Ciss, Cissy, Ciska, Narciska, Narcis nebo to tele, co miluje Reguluse Blacka. Vyberte si.

Věk

Přestože mi lidi vykají a často mě oslovují "paní", připadám si stále mladičká. Narodila jsem se ještě za totality, takže občanku už nějaký ten pátek mám. Prolezla jsem už několika stupni našeho vzdělávacího systému, ale škola už mi leze i ušima, takže se nemůžu dočkat, až s tím vším konečně skončím. I když jak říká chytrý pan Jarvis, učíme se celý život.

Bydliště

U druhý doprava a pak rovně až do rána :-)

Povaha

Na to by asi měli odpovídat ti, co mě znají. Možná je ale důležité říct, že mám strach z nových lidí a nových situací a často si sedím na vedení. Říká se o mě, že jsem zvláštní. Dodnes se mi nepodařilo zjistit, co to vlastně znamená, protože to nikdo z těch, co to o mě tvrdí, nedokázal definovat. Zbytek posuďte sami.

Závislosti

Ztrácení času, čtení, kafe, Mentos, rodina, přátelé, přítel, spánek, Harry Potter, fan fiction, balzám na rty, internet, ICQ, seriály, čtení komentářů a odpovídání na ně. Povšimněte si, prosím, co jsem uvedla na prvním místě :-D

Zájmy a oblíbené věci

Literatura. Miluju tolik knížek, že kdybych je tu začala jmenovat, určitě bych na nějakou zapoměla. Nikdy asi nezapomenu na ten pocit, když jsem četla Silverbergovo Umírat v nitru, na první kapitoly Zelaznyho Amberu, na dny i noci strávené nad Harry Potterem, na cesty vlakem strávené se Stephenem Kingem a přednášky, kdy jsem si drze na lavici pročítala Bukowskiho. Je toho tak hrozně moc, že to nechci jmenovat všechno

Hudba. To je jedna z věcí, ve které se absolutně nevyznám a která mě v podstatě vůbec nebere. Jo, jsem barbar. No a co, každý jsme nějaký.

Film. Bernardo Bertolucci je génius. Miluju jeho Snílky a to, jak na vás z jeho filmů dýchá takové to zvláštní cosi. Tim Burton je kapitola sama o sobě. Jeho tvorbu mi ze srdce nikdy nikdo nesmaže. Zbožňuju všechno od Střihorukého Edwarda, přes Velkou rybu až po Ospalou díru, Mrtvou nevěstu nebo Karlíkovu továrnu na čokoládu. Do nekonečna se můžu dívat na Lásku nebeskou, Šíleně smutnou princeznu, Pátý element, Petra Pana, Spáče a Harryho Pottera. Nesnáším Troškovu trilogii Slunce seno a taky jeho Kameňáky. České filmy mě nudí k smrti (s výjimkou Perníkové věže) a filmy typu Rambo, Kráčející skála a tak podobně taky.

Herci. Miluju Garyho Oldmana, Jeremyho Ironse, Penelope Cruz, Johnnyho Deppa, Christophera Balea a Christinu Ricci. Nelíbí se mi Jim Carrey, Russle Crowe a Jack Nickolson (od té doby, co jsem viděla jeho Čarodějky z Eastwicku, z něj mám panickou hrůzu).

Seriály. Moje velká závislost Zbožňuju Dr. House, Přátelé, Plastickou chirurgii s. r. o., Odložené případy, Tudorovce, Útěk z vězení. Nesnáším Simpsonovy a Family guy.

Jídlo. Můžu se utlouct po bílé čokoládě. Vím, že je složená ze samých hnusů, ale tohle je jedna z mála sladkostí, které smím jíst. Kdybych měla jmenovat, co všechno nejím, tak bychom tu byli do rána takže řeknu jen základní věci: z masa jím jen ryby a kuřecí prsa, moc nekořením, nepiju moc alkohol a nejím cokoli co má v sobě kakao.

Spánek. Nejlépe ve vlastním pelíšku, s vlastním polštářkem a vlastní peřinkou.

Sport. Pasivně hokej a to jen když je olympiáda nebo mistrovství světa, hrají naši a jde o první čtyři místa. Aktivně jenom psychomotorické hry, pilates, kalanetiku a procházky. Velmi aktivně trénink všech deseti prstů na klávesnici. Jinak jsem hrozně líný člověk, takže nejraději se prostě jen tak nesmysluplně válím.

Kamarádi, rodina, přítel. Nejdůležitější bytosti v mém hektickém životě. Kvůli nim má všechno smysl.

 


Komentáře

1 Black horse | 20. dubna 2009 v 18:07 | Reagovat

To máš asi alergii když píšeš o zdravotním stavu co?

2 Narcisa | 20. dubna 2009 v 18:14 | Reagovat

BLACK HORSE, alergii mám jen na kakao. Ostatní se týká jiných věcí... :-(

3 Black horse | 20. dubna 2009 v 22:16 | Reagovat

Aha, to kakao musí být k vzteku,co? Mě dneska mamka měřila cukr a mám 7,7 což naznačuje cukrovku, ale musím počkat do ránam, až pak to ukáže pravdu. Mamka si bude muset pujčit strojek na měření od babičky. Vůbec netuším, jak bych to bez čokošky zvládla, nebo zvládnu.

4 Iksa | 20. dubna 2009 v 23:49 | Reagovat

Brno? Ta obydlená pravotočivá zatáčka směrem na Vídeň? (ach jo, projevil se můj Pragocentrismus :D)
Ale můžu říct, že mít alergii na kakao, asi se tou bílou čokoládou udusím a udávím, jak se jí budu ládovat, když mi neprojdou ty ostatní :o)Tedy mě by chybělo i maso... nojo, to jsem celá já:o)

5 Iksa | 20. dubna 2009 v 23:50 | Reagovat

A Láska nebeská? to je prostě boží film...

A tyhle komentáře mě pěkně točej, protože to regulérně padá a pořád mi vypršuje platnost..grrrr....

6 Syriana | 21. dubna 2009 v 9:46 | Reagovat

Láska nebeská je prostě úžasná. Já většinou když žehlím tak si pustím Bridget a u toho mi to jde tak nějak samo :D Je zprávně trhlá :D vlastně dalo by se říct že je mi velmi podobná :)

7 Narcisa | 21. dubna 2009 v 19:15 | Reagovat

BLACK HORSE, jj je to k vzteku. Doufám, že budeš v pořádku a dál si budeš moct vychutnávat tu ničím nenahraditelnou chuť čokolády.

IKSO, ano přestě ta díra plná podivných lidí je mým druhým domovem. Nejsi jediná, komu se pořád mažou komenty. Na chvilku se zamyslím a už se mi smaže!!!!

SYR, já si zase u žehlení pouštím Lásku nebeskou  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.